10. tydzień ciąży – zmiany, rozwój płodu, USG 10. tydzień ciąży – zmiany, rozwój płodu, USG

10. tydzień ciąży – zmiany, rozwój płodu, USG

W 10. tygodniu ciąży kobieta zwykle już wie, że zostanie matką. Ten etap ciąży to czas, gdy kończy się proces organogenezy i dynamicznie rozwija się twarz dziecka. Przyjrzyjmy się lepiej zmianom w rozwoju płodu na tym etapie, a także sprawdźmy, jak wtedy może czuć się kobieta.
Czytaj dalej »
9. tydzień ciąży - zmiany, rozwój płodu, USG 9. tydzień ciąży - zmiany, rozwój płodu, USG

9. tydzień ciąży - zmiany, rozwój płodu, USG

W dziewiątym tygodniu ciąży wiele kobiet może zaobserwować u siebie nasilenie niektórych ciążowych objawów. Zobacz, na jakie zmiany w tym okresie przyszła mama musi być gotowa, a także jak rozwija się płód na tym etapie ciąży.
Czytaj dalej »
8. tydzień ciąży – objawy, rozwój płodu, USG 8. tydzień ciąży – objawy, rozwój płodu, USG

8. tydzień ciąży – objawy, rozwój płodu, USG

Każdy tydzień ciąży pokazuje, jak niezwykły jest ludzki organizm. Skomplikowane procesy prowadzące do wykształcenia wszystkich narządów postępują wraz z każdym kolejnym dniem i tygodniem. W tym czasie również ciało kobiety przystosowuje się do nowej sytuacji. Sprawdź, co dzieje się z ciałem kobiety w ósmym tygodniu ciąży, a także jakie zmiany zachodzą w rozwoju płodu.
Czytaj dalej »
7. tydzień ciąży – objawy, rozwój płodu, USG 7. tydzień ciąży – objawy, rozwój płodu, USG

7. tydzień ciąży – objawy, rozwój płodu, USG

Czas dynamicznych zmian – tak niewątpliwie należy opisać okres zarodkowy, w którym organizm rozwijający się w ciele matki z dnia na dzień widocznie rośnie. Siódmy tydzień ciąży to także moment, w którym zachodzą kolejne zmiany przygotowujące organizm kobiety na dalsze wyzwania ciąży. Sprawdź, co dzieje się z ciałem w pierwszym trymestrze ciąży i co można zaobserwować podczas badania USG.
Czytaj dalej »
6. tydzień ciąży – objawy, rozwój płodu, USG 6. tydzień ciąży – objawy, rozwój płodu, USG

6. tydzień ciąży – objawy, rozwój płodu, USG

Szósty tydzień ciąży to czas intensywnego rozwoju płodu. Zarodek jest dobrze widoczny podczas badania USG. Organizm matki daje jej poważne sygnały, że rozwija się w nim nowe życie, i intensywnie wydziela progesteron i estrogen. Hormony te sprawiają, że pojawiają się takie objawy ciąży jak wahania nastroju i huśtawki emocjonalne. Kobieta może w jednym momencie czuć euforię, a w drugim głęboki smutek. Zobacz, jakie są objawy w 6. tygodniu ciąży i w jakim stopniu rozwinięty jest wtedy płód.
Czytaj dalej »
5. tydzień ciąży - objawy, rozwój płodu, USG 5. tydzień ciąży - objawy, rozwój płodu, USG

5. tydzień ciąży - objawy, rozwój płodu, USG

Brak miesiączki, bolesność piersi, a także pojawiające się nudności, to tylko niektóre objawy wskazujące, że kobieta jest w ciąży. Piąty tydzień ciąży jest momentem, gdy prawie każda przyszła mama rozpoznała już, że jest w ciąży. Zobacz, czego można się spodziewać w tym okresie ciąży, jakie są jej objawy i na jakim etapie rozwoju jest płód.
Czytaj dalej »